Tento program a jeho modifikovaná knižnica vracia späť do systému všetko, čo z neho Microsoft zobral.

Nie je to úplne nový prístup a v prípade tohto softvérového molocha sme si zvykli na viacero protichodných krokov. Tam, kde iní funkcie pridávajú, prípadne rozumne manažujú, tu ich Microsoft uberá a tak je Windows 11 systém nútiaci zmeniť vaše zvyky. Doplnok Explorer Patcher je riešením na všetko, v čom vidíte nedostatky Windows 11.

Čo dokáže?

V skratke, vráti vám štýl Panela úloh, ako vo Windows 10. Nie všetko funguje úplne bez problémov, no program je intenzívne vyvíjaní a tak predpokladáme, že mierne nedostatky sa budú vylepšovať. Až na detaily funguje dobre a dá sa povedať spoľahlivo. V našej verzii nefungoval preklik z ikony batérie do jej vlastností. Podržaním myši na tejto ikone sa zobrazí bublinová informácia o tom, koľko kapacity je nabitej, prípadne iné detaily. Toto funguje.

Nástroj Explorer Patcher rieši všetky záležitosti, o ktorých sme písali v minulosti. Napríklad obnovuje Drag&Drop, obnovenie okna z minimalizovaného stavu podržaním kurzora myši pri potiahnutí ikony, máte opäť tlačidlá pre každú aplikáciu alebo jej okno. Skrátka presne to, čo Microsoft pod rúškom modernizácie zo systému odobral a vyvolalo to veľké ohlasy.

Konfigurácia má samostatné okno a je tu ohromné množstvo detailov, ktoré si nastavíte z jedného miesta. Podobá sa to na tweakovací program.

Nastavenia nie je zložité pochopiť, preto ich tu nebudeme bližšie rozoberať. Položky sú zároveň slovné spojenia dostatočne dlhé na to, aby ste pochopili, o čo presne ide. Pri tých s hviezdičkou, sa vyžaduje reštart Prieskumníka ako procesu. To spravíte za behu bez zatvorenia okna nastavení, čiže ešte aj ladenie a experimentovanie toho, aké nastavenia sú pre vás vhodné, je rýchle a bez zdržovania.

Po reštarte systému sa proces spustí automaticky a s vami definovanými predvoľbami.

Explorer Patcher odporúčame do Windows 11

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.