Osobný hotspot, vďaka ktorému môžete z vášho iPhonu zdieľať mobilné dáta iným zariadeniam je veľmi praktická funkcia s viacerými možnosťami.

Ak používate viacero Apple zariadení pod jedným Apple ID, tak je zdieľanie mobilných dát naprieč týmito zariadeniami veľmi jednoduché. Najpravdepodobnejšie a najvyužívanejšie je zdieľanie internetu z iPhonu do MacBooku, pričom väčšina používateľov preferuje bezdrôtové pripojenie. To funguje veľmi jednoducho, stačí v iOS aktivovať osobný hotspot a v MacBooku sa vám v rámci ponuky Wi-Fi sietí okamžite zobrazí vaše zariadenie, ku ktorému sa môžete jedným klikom pripojiť a využívať tak mobilné dáta.

Apple hotspot
Apple hotspot

Táto možnosť je fajn, no množstvo používateľov zabúda, že rovnako jednoduché to je aj po kábli, pričom to má hneď niekoľko výhod. Ak zdieľate mobilné dáta bezdrôtovo, tak to má nepriaznivý vplyv na batériu v iPhone a nie vždy je toto spojenie 100%.

Občas vypadne a je potrené znovu pripojenie, čo je v niektorých situáciách nepríjemné. Aj aktivovaná Wi-Fi v rámci macOS má nejakú spotrebu a ak potrebujete šetriť batériu, napr. na cestách, tak je zdieľanie dát po kábli podstatne výhodnejšie a hlavne samotné pripojenie stabilnejšie.

Apple hotspot
Apple hotspot

Ako na to?

Stačí mať dátový kábel, najlepšie originálny, ktorým prepojíte iPhone s MacBookom. V iPhone aktivujete osobný hotspot (nájdete ho vo vrchnej často nastavení) a následne pripojíte k internetu MacBook. Kliknete na ikonu Wi-Fi vo vrchnej lište, pričom môžete bezdrôtové pripojenie deaktivovať a následne prejdete do nastavení siete. V rámci tejto zložky už budete vidieť, že je iPhone pripojený káblom (iPhone USB) a aby všetko fungovalo správne, musí pri tejto položke svietiť zelená bodka.

V natívnom nastavení môžete mať zaškrtnutú funkciu „zakázať ak nie je potrebné“, ktorú môžete vypnúť, aby pripojenie fungovalo po každom pripojení káblu korektne a okamžite. To je všetko, teraz je váš MacBook pripojený na internet káblom, pričom šetríte batériu nie len v iPhone, ale aj v MacBooku a pripojenie je podstatne stabilnejšie a prenosové rýchlosti efektívnejšie.

Apple hotspot
Apple hotspot

Prečítajte si aj:

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE