Na mysli máme oficiálnu verziu.

Predbehnúť sa nebude možné, nakoľko finálna verzia ešte nie je uvoľnená na serveroch Microsoftu. Avšak webová stránka ghacks.net upozornila na možnosť stiahnutia Windows 10 v rôznych verziách vo forme inštalácie alebo ISO obrazu či priameho upgradu systému. Do tohto sa bude počítať aj Windows 11. Na ten treba počkať do oficiálneho spustenia naplánovaného na 5. októbra 2021.

Nie každý bude mať tento systém k dispozícii. Je celkom bežné, že na niektorých počítačoch sa ukáže možnosť aktualizácie v deň dostupnosti, inde o niekoľko dní neskôr, no zažili sme čakanie aj dva mesiace. To ešte v prípadoch aktualizovania Windows 10. Podobná situácia bude aj pri Windows 11, nakoľko sa bude kontrolovať nielen hardvérová ale aj softvérová pripravenosť počítača.

Ako na to?

Použitie nástroja Universal MediaCreationTool zo servera GitHub urýchli proces získania nového ISO obrazu Windows 11. Na webe kliknite na tlačidlo Download ZIP a na počítači tento komprimovaný súbor otvorte.

Kliknite pravým tlačidlom na MediaCreationTool.bat a vyberte položku Spustiť ako správca.

V zobrazenom okne vyberte o akú verziu Windows máte záujem a následne aj formu, v akej ho chcete stiahnuť. Príkazový riadok na dobu počas sťahovania zmizne, no treba asistenta inštalácie súbory nechať stiahnuť, príkazový riadok sa potom objaví znova.

Takto si môžete stiahnuť najnovšiu zostavu, aktuálne sa zobrazuje informácia o stiahnutí verzie 21H2, čo je chystaná aktualizácia pre Windows 10 a mám byť uvoľnená v rovnakom termíne ako prvá oficiálna distribúcia Windows 11.

Universal MediaCreationTool
Universal MediaCreationTool

Zdroj: ghacks.net

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.