Zaoblenie vo Windows 11 môžete potiahnuť na ďalšiu úroveň.

Existuje doplnok RoundedTB, ktorý sa inštaluje z Microsoft Store a umožní vám nastaviť trochu iný vzhľad Panelu úloh. Ako je už z názvu zrejmé, ide o zaoblenie jeho rohov. Dobrá správa pre vás, táto aplikácia bude fungovať aj na Windows 10. A ako vždy, s efektom zaoblenia to netreba preháňať, ale nastavenia parametrov sú na vás.

Po inštalácii sa zobrazí okno aplikácie. Nastavíte si dva parametre zaobleného rohu, prípadne efekt rozdeleného Panela úloh. Jeho dĺžka sa bude meniť z oboch strán, podľa toho koľko ikon máte na paneli. Platí to pre otvorené aplikácie alebo pripnuté ikony ako aj tie, ktoré sú v oznamovacej časti zo strany hodín.

Spúšťa sa automaticky po štarte a vo Windows 10 sa nám nepodarilo „vytiahnuť“ ho znova do režimu okna. Zostal iba ako proces na pozadí. Opätovný pokus o spustenie po ukončení cez Správcu úloh nepomohol a aplikácia sa predvolene skryla. Na toto pozor pri tejto verzii systému. Na Windows 11 funguje aplikácia s umiestnením ikony na Paneli úloh a bez problémov zobrazíte jej okno.

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.