Zmena správania v aplikácii vás môže na chvíľu zmiasť.

Archivované správy sú niečo, čo bežne využívate vo WhatsAppe, alebo to minimálne poznáte. Jedna z nových verzií upravila správanie tejto funkcie. Doteraz to fungovalo tak, že správy, ktoré ste archivovali, sa objavili v zozname znova po tom, čo ste od odosielateľa dostali správu.

Po novom to funguje tak, že správy zostanú archivované. Dostanete správy aj naďalej, no už sa odosielateľ nezobrazí v hlavnom zozname správ. Na toto síce upozorňuje samotný WhatsApp, no tieto nastavenia môžete prehliadnuť. Ak je teda toto aj vaša situácia, tu je postup ako to vrátiť do pôvodných nastavení pred zavedením zmien vo funkcii archivovaných správ.

Ako na to?

V Nastavenia Chaty pribudla nová možnosť a tou je Archivované chaty. Prepnite prepínač do vypnutého stavu. Potom sa správy znova objavia v hlavnom zozname.

Funkcia ako taká je užitočná vtedy, keď chcete archivovať niektoré konverzácie, ale nechcete ich okamžite vidieť. Je to obdoba blokovania, čo je priveľmi invazívne a toto je forma, ktorá vás nebude nijako limitovať. Mnohým z vás bude novinka užitočná.

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.