Nová funkcia, ktorá je k dispozícii všetkým používateľom moto g100, umožňuje používateľovi digitalizovať dokumenty a konvertovať ich do súborov Adobe PDF iba v niekoľkých krokoch.

Motorola vydáva v aplikácii Fotoaparát novú funkciu – režim skenera. Umožní na zariadeniach moto g100, digitalizáciu dokumentov priamo na smartfóne.

Táto nová funkcia pomáha vyriešiť najnovší problém, s ktorým sa ľudia v živote stretávajú. Rozmach hybridných kancelárií, práce a štúdia na diaľku často znamená, že nemajú prístup k tradičnému kancelárskemu vybaveniu, ako je skener.

Moto g100 vkladá túto funkciu do rúk používateľov, nech sú kdekoľvek. Po pripojení k Ready For, všestrannej platforme, ktorá zosilňuje a rozširuje využitie vášho telefónu na väčších obrazovkách, je možné okamžite skenovať akékoľvek zobrazené snímky, čo vám poskytne viac priestoru na prácu a zábavu.

Ako na to?

Ak chcete použiť túto možnosť, otvorte aplikáciu Fotoaparát a potiahnutím sprava doľava vstúpte do režimov fotoaparátu a v časti „Fotografia“ vyberte režim Skener. Potom nasmerujte fotoaparát na položku, ktorá sa má digitalizovať, v prípade potreby ju priblížte a urobte fotografiu.

Po dokončení digitalizácie môžu používatelia upraviť aj kontrast a zlepšiť tak vizualizáciu výberom možnosti „Originál“, „Mono“ alebo „Vylepšené“ a v prípade potreby orezať okraje podľa pokynov a kliknutím na „upraviť“.

Všetky digitalizované súbory sa na uľahčenie zdieľania automaticky ukladajú ako prípona .jpg. Súbory sú prístupné prostredníctvom aplikácie Google Fotky, ktorá je k dispozícii na všetkých smartfónoch Motorola.

Digitalizovaný súbor je tiež možné konvertovať do formátu .pdf tak, že otvoríte aplikáciu Google Fotky, vyberiete obrázok, potiahnutím nahor získate prístup k informáciám o obrázku, zvolíte „Tlačiť“, kliknete na „Uložiť ako PDF“ vo „Vyberte tlačiareň“ a kliknete „PDF“ na uloženie súboru.

Ďalšou funkciou, ktorú ponúka režim Google Skener, je funkcia kopírovania, ktorá umožňuje kopírovanie textu z obrázka. Stačí vybrať požadovaný obrázok, potiahnutím prstom nahor získať prístup k informáciám a kliknúť na „Kopírovať text“. Potom vyberte požadovaný text a kliknite na „Kopírovať text“.

Režim skenera bude čoskoro dostupný na ďalších zariadeniach Motorola.

Zdroj: Motorola

Prečítajte si aj:

moto g100: 5G smartfón s procesorom Snapdragon 870 za 499 eur. A možno aj lacnejšie

 

 

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.