Takto si lepšie ustrážite mobilné dáta.

Tento tip je však akýmsi uľahčením, ak potrebujete občas nahliadnuť, koľko dát ste prijali a odoslali cez aktuálne vytvorené pripojenie. Nie je to na veľké štatistiky, pretože pri zmene pripojenia sa údaje stratia.

Zostanú ale v celkových štatistikách, ktoré sa zobrazujú v Nastavenia – Sieť a internet – Stav – tlačidlo Spotreba dát. Tiež sa stratia vtedy, keď sa od Wi-Fi alebo LAN kábla odpojíte. Keď sa pripojíte znova, začne sa počítať od začiatku. Ako bolo spomenuté vyššie, celkové štatistiky zostanú zaznamenané.

Ako na to?

Základom je, že aktuálnu spotrebu nájdete na konkrétnom sieťovom adaptéry. Treba si zobraziť Ovládací panelSieť a internetCentrum sietí.

Vľavo je položka Zmeniť nastavenie adaptéra. Kliknite myšou na vybraný adaptér a potiahnite ho na pracovnú plochu.

Teraz máte vytvorený odkaz a dvojklikom sa vždy zobrazí okno tohto pripojenia, kde bude vidno množstvo prenášaných dát v reálnom čase. Je to vhodné najmä pri používaní mobilu ako hotspotu.

Tento odkaz funguje len na počítači, kde bol vytvorený. Pri obnove dát na iný počítač sa síce prenesie so súbormi aj tento odkaz, no nebude funkčný a je potrebné ho vytvoriť uvedeným postupom znova.

sietove pripojenie

Prečítajte si aj:

Mobil ako hotspot aj vďaka dátam od Telekomu zadarmo

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.