Ak patríte do skupiny používateľov, ktorí využívajú svoj iPhone aj ako hudobný prehrávač, tak vás určite poteší, že iOS ponúka množstvo rádiostaníc úplne zadarmo a pre každého.

Ak počúvate iba špecifické skladby a máte striktný hudobný vkus, tak si musíte platiť rôzne aplikácie, ako napr. Apple Music, Spotify, Google Music a pod. alebo si hudbu sťahujete priamo do zariadenia. Ak však nemáte striktne daný štýl a uspokojíte sa s tým, že vám niečo v celku dobré hrá, tak určite vyskúšajte natívnu ponuku rádiostaníc, ktorú nájdete v aplikácii Apple Music. V tomto prípade nemusíte nič platiť a prehrávanie funguje aj na pozadí, čo je veľmi dôležité.

Apple Music je natívna iOS aplikácia, ktorá je predinštalovaná v každom Apple zariadení (ak ju sami nevymažete), pričom v platenej verzii ponúka milióny skladieb, albumov, videí a pod., ale využívať sa dá i bez toho, aby ste niečo platili. Aplikácia Apple Music ponúka aj internetové rádiá, ktoré sú úplne zadarmo! Základom sú Apple rádiostanice ako Music 1, Music Hits a Music Country, ktoré určite odporúčam, no nie každému sa budú pozdávať, a preto je v ponuke ďalších „XY“ rádiostaníc, ktoré môžete počúvať kdekoľvek, zadarmo a neobmedzene, stačí vám pripojenie na internet.

Všetky rádiostanice nájdete v aplikácii Apple Music v sekcii radio, pričom vás hneď v úvode privítajú tri hlavné Apple rádiá, no nižšie nájdete aj „lokálne“ rádiostanice ako napr. Evropa 2, Rádio Kiss a pod. Na konci tejto zložky nájdete všetky dostupné medzinárodné rádiostanice, kde si takmer každý nájde svoj štýl, stačí ich trošku prelustrovať alebo hľadať také, ktoré reálne poznáte. Sú tam aj rádiostanice, kde sa hrá 24/7 iba hudba – bez správ, reklám a pod. Ešte dodám, že zdrojom rádiostaníc je TuneIn.

Ak chcete počúvať hudbu, no nechcete platiť mesačné poplatky, tak toto je celkom zaujímavá možnosť.

Prečítajte si aj:

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE