Nedávna aktualizácia internetového prehliadača Google Chrome priniesla niekoľko noviniek, ktoré sú v praxi veľmi dobre použiteľné.

Jednou z nich je možnosť zdieľania odkazu so zvýraznenou časťou v rámci danej stránky, ktorú považujete za dôležitú, čo má niekoľko výhod. Ak niekomu posielame odkaz na nejaký web, tak sa často stáva, že nie je úplne dôležitý komplexný obsah danej stránky, ale iba konkrétna časť – text, prípadne obrázok.

Google Chrome
Google Chrome

Ak dokážete zdieľať iba to dôležité, tak ušetríte čas na vysvetľovanie kde to má príjemca odkazu hľadať a rovnako tak sa príjemca dostane priamo k tomu, čo ho zaujíma alebo čo mu chcete ukázať.

Ako zdieľať odkaz so zvýraznením konkrétnej časti?

V podstate to je veľmi jednoduché a netreba využívať žiadne rozšírenia – stačí mať aktualizovaný Google Chrome. Zdieľanie funguje tak, že označíte konkrétnu časť na stránke – môže to byť text alebo obrázky, následne vyrolujete možnosti (kliknutím na pravé tlačidlo myši / dvojklik na trackpad a pod. – v závislosti od zariadenia) a zvolíte možnosť – kopírovať odkaz na zvýraznenie. Je to otázka sekundy a následne môžete tento odkaz poslať ďalej.

Google Chrome
Google Chrome – označenie

„Vyskúšajte pri zdieľaní odkazov funkciu kopírovať odkaz na zvýraznenie. Keď príjemca otvorí váš odkaz, prejde priamo na časť stránky, ktorú ste vybrali, a nie na jej začiatok.“

Ak príjemca na tento odkaz klikne, tak sa mu zobrazí daná stránka presne tej časti, ktorú ste vybrali a text/obrázok bude kontrastne zvýraznený. Táto funkcia je skvelá a dobre použiteľná, no za nevýhodu považujem to, že ak zvýrazníte väčšiu časť textu a príjemca sa počas čítania posunie na stránke nižšie, tak zvýraznenie zmizne – mohlo to by zostať až pokiaľ na text nekliknete a pod.

Google Chrome
Google Chrome – pohľad príjemcu odkazu

Prečítajte si aj:

https://touchit.sk/google-chrome-ako-vytvorit-qr-kod-akemukolvek-webu-na-tri-kliknutia/380954

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE