Ak potrebujete viacero ľudí presmerovať na konkrétnu web stránku, tak nie je nič jednoduchšie ako jej vytvoriť QR kód a umiestniť ho alebo zverejniť tam, kde to je potrebné.

Načítaním vami vytvoreného QR kódu sa ľudia, ktorí ho naskenujú, dostanú na konkrétnu stránku/web bez nutnosti vykonávania akýchkoľvek ďalších krokov. Je to skvelá možnosť, ktorá sa dá využiť na „milión“ spôsobov s úplnou ľahkosťou a hlavne rýchlo – na tri kliknutia.

Google Chrome
Google Chrome

Ako na to?

Základom je mať nainštalovaný Google Chrome. Ak ho máte a dostanete sa na konkrétnu stránku, ktorú chcete zdieľať/prezentovať prostredníctvom QR kódu, tak stačí kliknúť na riadok s URL (adresou webu) a následne v pravej časti riadku kliknúť na ikonu štyroch štvorčekov, pričom vám bude okamžite vygenerovaný QR kód pre danú stránku/web.

Tretím kliknutím si môžete vytvorený QR kód stiahnuť v PNG formáte do vášho zariadenia. Následne s ním môžete pracovať podľa potreby, napr. ho vytlačiť alebo zdieľať rôznymi inými spôsobmi. Veľmi jednoduché, efektívne a bez nutnosti externých generátorov QR kódov.

Google Chrome
Google Chrome – tvorba QR kódu

Ešte dodám, že podobným spôsobom sa to dá spraviť aj v smartfóne – zmena spočíva iba v tom, že neklikáte na priradenú ikonu v riadku s URL, ale prejdete do možností zdieľania, kde si vyberiete položku – vytvoriť QR kód.

Prečítajte si aj:

https://touchit.sk/instagram-ios-15-ponuka-skvely-trik-o-ktorom-mnohi-pouzivatelia-netusia/377832

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE