Zoskupovanie emailov do konverzácií je taká osobitá charakteristika Gmailu.

Poznáte to, ak ho roky používate a občas bolo problém sa v správach vyznať. Vo vlákne bolo treba vybrať tú správnu konverzáciu, na ktorú ste chceli reagovať. Systém je rovnaký, nezmenil sa a ako sa to dá zmeniť, na povedzme „klasické“ emaily?

Bez zoskupenia

Dalo sa to v nastaveniach, teraz je to možné aj skratkou cez panel rýchlych predvolieb. Docielite tým to, že každý email sa bude zobrazovať samostatne, hoci pôjde o správy v jednej konverzácii, na ktoré ste už vy alebo protistrana odpovedali. Nie je to žiadna veda, dokonca aj Microsoft Outlook má už niekoľko rokov možnosť správy zoskupovať.

Dlho to však bolo doménou práve Gmailu. Thunderbird takisto podporuje zoskupovanie správ, minimálne vo výsledkoch hľadania sú stále zoskupované, aj keď ich v priečinkoch takto zobrazené nemáte.

Ako na to?

Kliknite na ozubené koliesko vpravo hore a úplne v spodnej časti je položka Zobrazenie konverzácie. Vypnite ju a správy sa budú zobrazovať separátne, aj nebudú sa zlučovať do vláknového zobrazenia. Keď máte takých správ 10, už to zoskupovanie po vláknach nemusí byť práve najprehľadnejšie.

Nastavenie zoskupovania správ

Prečítajte si aj:

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.