Toto by mohol byť recept na opakujúce sa fragmenty viet slovných spojení alebo len dlhých slov.

Písanie na klávesnici je rýchlejšie ako písanie rukou. Avšak, na túto rýchlosť sme si už zvykli a niekedy nás písanie tých istých vecí spomaľuje až vyslovene zdržuje. Beeftext je riešenie pre tých, čo si chcú písanie a vo výsledku vkladanie textov ešte zjednodušiť. Program sa dá nainštalovať ale tiež používať ako prenosná verzia. Netreba ho nastavovať dvakrát a dá sa nosiť medzi viacerými počítačmi.

Stiahnete si ho na stránke Beeftext a zapnete, netreba nič platiť, je zadarmo. Ako prvé si treba vytvoriť nový záznam tzv. Combos. Potom si ho pomenujete a zadáte kľúčové slovo, ktoré bude spúšťač náhrady. Akonáhle napíšete v niektorom programe vami definované slovo alebo písmena, napríklad MSx premení sa tento text na Microsoft. Vy sami si definujete jednotlivé slová či skôr špecifické skratky. Pozor na to, aby ste si nedávali príliš všeobecné skratky a slová. Program ich zachytí a prepíše do vami definovanej náhrady.

Nemusíte sa obmedzovať len na slová ale na celé súvetia a viacriadkové zloženia. Takto si môžete vytvárať rôzne skupiny slov a definovať, kam budú patriť. Nastaviť sa dá aj to, či bude vyžadovaná jednoznačná zhoda spúšťacej skratky. Aká je teda výhoda oproti tomu, keby ste často písané text mali v inom wordovskom dokumente a odtiaľ ich kopírovali? Je to praktickejšie. Nezdržujete sa kopírovaním vecí z iného dokumentu, text sa prehodí automaticky rozpoznaním kľúčových písmen a tak môžete pokračovať v práci. Vhodné aj pri emailovej komunikácii alebo veľmi dlhých či zložitejších slovách a pomenovaniach.

Prečítajte si aj:

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.