Vedeli ste, že na niektorých smartfónoch sa dá zmeniť rozlíšenie displeja?

Takýchto modelov nie je veľa a to ani globálne, nemáme na mysli len smartfóny od Samsungu. Séria S a Note má však možnosť zmeniť rozlíšenie displeja. Vyššie rozlíšenie znamená väčšiu spotrebu energie a naopak.

Po kúpe nového smartfónu Samsung Galaxy S / Note nebudete mať nastavené najvyššie rozlíšenie displeja. Kto by chcel vyššie rozlíšenie alebo naopak nižšie kvôli úspore energie, je lepšie preveriť v akom režime váš displej funguje.

Zaujímavé na tom je, že máte len malú šancu zistiť voľným okom, do akého rozlíšenia je displej prepnutý. Čo je inak zaujímavé a dáva k užitočnosti tohto typu otáznik. Pre vás ale bude možno podstatná práve otázka spotreby a tak budete mať prehľad, či sa niekde nedá ušetriť.

Preveríte si to v časti Nastavenia – Displej – Rozlíšenie obrazovky. Na záver ešte jedno upozornenie, tieto zmeny môžu ovplyvniť výzor niektorých aplikácií, teda najmä veľkosť prvkov. Nestane sa vám to na všetkých ale napríklad v aplikáciách na čítanie kníh si budete musieť po zmene rozlíšenia znovu upraviť veľkosť písma, rovnako tak aj napríklad pri aplikácii Instapaper. Tá u nás nie je až tak známa a ide o ekvivalent aplikácie Pocket.

samsung screen settings

Prečítajte si aj:

Ako použiť dve aplikácie na jednej obrazovke na Samsungu?

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.