Tip pre tých, čo nechcú byť závislí na smartfónoch od jedného výrobcu.

SMS Zálohovanie vám umožní zálohovať a obnoviť SMS správy. MMS správy iba zálohovať, avšak zálohujú sa aj s obrázkami a to v prehľadnej štruktúrovanom HTML zozname. V čom je teda výhoda tejto aplikácie?

Ide o najmä o to, že pri migrácii z jednej značky na druhú nemusia byť správne prenesené aj SMS alebo MMS správy. Prechádzať z jedného Samsungu na druhý, je hračka. Čo ale v prípade iných značiek a rôznych kombinácií? Práve preto je vhodné použiť takúto aplikáciu. Získate nezávisle uložené správy v úložisku telefónu. Odtiaľ si ich môžete skopírovať napríklad do počítača alebo odoslať inou formou cez funkciu Zdieľanie. Aplikácie je zadarmo a za 99 centov sa dá odstrániť zobrazovanie reklám. Dá sa ale použiť aj s reklamami, nejde o nič tragické aj keby ste zálohu vykonávali každý deň.

SMS Zálohovanie

Ďalšie aplikácie

Toto nie je jediná aplikácia na k tomuto účelu je na Google Play množstvo ďalších. Odporúčať môžeme aj klasiku SMS Backup & Restore Pro, no tá za tie roky zdražela a stojí 4,49 eur jednorazovo. Vyskúšať môžete aj Super zálohovanie a obnovenie – Kontakty / SMS. Aplikácia funguje zadarmo, no ponúka nákupy v aplikácii s cenou 2,09 eur za položku. Verzia zadarmo má menej detailov v nastavení zálohovania.

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.