Video, ale aj fotografie z hlavnej kamery ponúka viac detailov a ostrosti ako z predného snímača, no nie vždy je jednoduché mať záber dobre nasmerovaný tak, aby ste zachytili podstatu scény – hlavne ak natáčate seba pri nejakej činnosti a pod.

Tento problém môžu veľmi efektívne a jednoducho vyriešiť inteligentné hodinky Apple Watch . Samozrejme, iba v kombinácii s iPhonom. Ak ste používateľmi tejto kombinácie, tak určite viete, že Apple Watch slúžia aj ako vzdialená spúšť kamery vášho iPhonu (v rámci dosahu Bluetooth), pričom viete z hodiniek samotnú kameru v iPhone aj zapnúť. Okrem toho môžete v rámci hodiniek meniť ostriaci bod, aktivovať LivePhoto, časovač a pod. Samozrejmosťou je aj možnosť vzdialene nastaviť prisvetlenie LED bleskom. Nastavenia sú základné, ale dostačujúce. Takto to funguje vždy a všade, pričom máte hodinky stále na zápästí.

iPhone - Apple Watch
iPhone – Apple Watch

Avšak, dá sa to aj inak! Ak natáčate seba, teda vytvárate nejaký video obsah, tak je zrejmé, že budete chcieť použiť hlavnú kameru, ktorá ponúka vo všetkých smeroch lepšie vlastnosti, viac možností a kvalitnejšie výsledky. Rovnako to platí, ak chcete natáčať ultraširokouhlým snímačom, nakoľko chcete mať v zábere čo najväčšiu časť scény/pozadia. Ak vyžadujete aby boli vaše zábery čo najlepšie a aby ste presne vedeli akú časť scény snímate, tak vám pomôže malý náhľadový displej, ktorý veľmi rýchlo, jednoducho a efektívne vytvoríte z Apple Watch.

Dajte ich dolu zo zápästia, pripnite ich na iPhone (rovnakým spôsobom ako ich dávate na ruku – malo by to fungovať s väčšinou remienkov) a v hodinách aktivujte aplikáciu – vzdialená spúšť, čím sa vám okamžite zobrazí/vytvorí náhľadový displej. Cez hodinky môžete natáčanie videa spustiť i zastaviť. Takýmto jednoduchým spôsobom si vytvoríte parádnu zostavu, s ktorou natočíte presne to, čo potrebujete a chcete. Pridajte statív, externý smerový mikrofón, LED svetlo a máte parádnu zostavu na natáčanie videa. Výborné, jednoduché a nápomocné riešenie.

iPhone - Apple Watch
iPhone – Apple Watch

Prečítajte si aj:

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE