Apple raz za čas vydáva nové aktualizácie aj pre svoje slúchadlá.

Pokiaľ používate iPhone či iPad, potom isto viete, že novú verziu softvéru iOS môžete jednoducho vyhľadať v Nastaveniach > Všeobecné > Aktualizácie softvéru. A pokiaľ ste si práve kúpili alebo dostali slúchadlá AirPods, možno premýšľate nad tým, že ako to funguje v ich prípade. Pretože Apple raz za čas vydáva nové aktualizácie aj pre tieto zariadenia.

Na rozdiel od viacerých konkurenčných slúchadiel rôznych značiek, ktoré umožňujú manuálnu aktualizáciu prostredníctvom oficiálnej mobilnej aplikácie, aktualizácia slúchadiel AirPods prebieha automaticky a bez vedomého zásahu používateľa.

V praxi to znamená, že AirPody automaticky kontrolujú dostupnosť aktualizácie na pozadí, keď ich používate. A pokiaľ je k dispozícii aktualizácia, tá sa stiahne a automaticky sa nainštaluje, keď budú slúchadlá v nabíjacom puzdre. Zo strany používateľa sa teda nevyžaduje žiadna akcia, všetko prebieha automaticky a na pozadí.

Toto riešenie zvyšuje komfort používania, nakoľko sa nemusíte o nič starať a AirPody sa vám budú automaticky aktualizovať. Na druhej strane by ste možnože ocenili nejaký nástroj, pomocou ktorého by ste mohli manuálne vyhľadať aktualizácie pre vaše slúchadlá.

Takýto nástroj existuje a nazýva sa AirPods Firmware Updater. Nie je však dostupný pre bežných používateľov. Môžu ho využívať iba technici Applu, ktorí pomocou neho môžu riešiť problémy so zlým firmvérom alebo zaktualizovať slúchadlá používateľom, ktorí síce majú AirPody, ale nemajú doma žiadne iné Apple zariadenie (sú aj takí? 🙂).

Čiže vy iba môžete čakať, až sa vám slúchadlá automaticky zaktualizujú. Manuálne môžete spraviť iba jednu vec a to je, že si skontrolujete aktuálny firmvér vašich slúchadiel. Pripojte slúchadlá k iOS zariadeniu, ťuknite na Nastavenia > Bluetooth > AirPods a v spodnej časti obrazovky s informáciami o slúchadlách si skontrolujte verziu vašich slúchadiel.

Najnovšia verzia slúchadiel AirPods 2, AirPods 3, AirPods Pro a AirPods Max k dátumu publikovania tohto článku je 4C165.

Apple AirPods 3. generácie
Apple AirPods 3. generácie

Zdroj: vlastné, twitter

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit