Použite aplikáciu Microsoft SwiftKey Keyboard.

Microsoft SwiftKey Keyboard patrí medzi najlepšie softvérové klávesnice tretích strán. Má intuitívny a moderný dizajn a viacero užitočných funkcií. A jednou z funkcií, ktorú považujeme za pridanú hodnotu, je možnosť synchronizovať schránku medzi zariadením so systémom Android a počítačom s Windows 10 alebo Windows 11.

Zdieľaná schránka umožňuje rýchlo a pohodlne prenášať text, ktorý skopírujete v Android zariadení a môžete ho vložiť v systéme Windows alebo naopak. Táto funkcia sa môže zísť v špecifických prípadoch, kedy si niečo pozeráte v telefóne a chceli by ste k tomu mať prístup aj v počítači.

Dá sa to vyriešiť napríklad pomocou aplikácie na ukladanie poznámok, avšak prepojenie zariadení cez zdieľanú schránku vďaka klávesnici SwiftKey môže byť pre mnohých rýchlejšie a pohodlnejšie riešenie.

Zdieľaná schránka medzi Windows a Android
Zdieľaná schránka medzi Windows a Android: Nastavenie systému Windows

Ako nastaviť zdieľanú schránku medzi Androidom a Windows?

Zdieľanú schránku je potrebné manuálne aktivovať v systéme Windows a takisto v zariadení so systémom Android, v nastaveniach aplikácie SwiftKey.

V prípade systému Windows je podmienkou Windows 10 s aktualizáciu október 2018 alebo novšou, resp. Windows 11. V Nastaveniach > Systém nájdite položku Schránka a zapnite funkciu Synchronizovať vo viacerých zariadeniach.

Skontrolujte si tiež nastavenie aplikácie SwiftKey. Uistite sa, že máte v telefóne nainštalovanú najnovšiu verziu z obchodu Google Play. Následne prejdite do nastavení klávesnice > Rozšírené zadávanie > Schránka a povoľte funkciu Synchronizácia histórie schránky.

Pokiaľ máte správne nastavenú zdieľanú schránku v systéme Windows aj Android, môžete vyskúšať skopírovať text vo vašom počítači – ten by sa mal takmer okamžite objaviť v schránke v klávesnici SwiftKey. Môžete vyskúšať aj prenos textu opačným smerom, ktorý by mal takisto fungovať okamžite a bez problémov.

Upozorňujeme, že pre správne fungovanie zdieľanej schránky je potrebné, aby boli obe zariadenia pripojené do internetu. Aplikácia Microsoft SwiftKey Keyboard je k dispozícii aj pre iOS, avšak zdieľanú schránku podporuje iba verzia pre Android.

Zdieľaná schránka medzi Windows a Android
Zdieľaná schránka medzi Windows a Android: Nastavenie aplikácie SwiftKey

Zdroj: vlastné

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit