Môžete si za službu YouTube platiť, existuje však ešte jedna cesta a tou je použiť inú aplikáciu, konkrétne NewPipe.

Či už je to v prehliadači alebo priamo aplikácii YouTube, vždy ste pod kontrolou tohto giganta. To je v poriadku, dostávate personalizovaný obsah, ukladá sa vám história a používanie tejto kombinácie nie je vyslovene zlé.

Pozeranie YouTube na mobile je ale výrazne obmedzené príliš veľkým počtom reklám. NewPipe vám pomôže sledovať videá bez reklám a bez toho, aby si Google o vás vytváral profil. Keďže aplikácia nevyžaduje prihlasovanie a dá sa používať len tak.

Môžete s ňou sťahovať videá, hoci toto by mohlo byť chápané ako porušovanie licenčných podmienok s používaním tohto servera. Tá možnosť tu ale je, rovnako aj pri sťahovaní hudby. Silnou stránkou je, že NewPipe podporuje prehrávanie audio zvuku z videa na pozadí. To je tiež platená funkcia YouTubu. Kanály a videá treba vyhľadávať, nebudete tu dostávať obsah priamo pre vás. Na úvodnej stránke aplikácie sa zobrazí generický obsah trendov v danom momente.

Ako ju získať

Aplikáciu NewPipe si stiahnite tu. Ide o APK súbor a jej inštaláciu bude treba povoliť, keďže nejde o natívnu inštaláciu z Google Play. To už pravdepodobne poznáte, stačí potvrdiť hlásenie a pokračovať v inštalácii.

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.