Multitasking na jednej obrazovke. Na veľkých displejoch to začína byť celkom použiteľné.

Takže pri niektorom páre aplikácií by to mohlo byť za niektorých okolností užitočné a vy si tak uľahčíte prácu. Najmä ak chcete mať povedzme aplikáciu Teams, E-mail alebo Keep ľahšie po ruke.

Tri okná zatiaľ vedľa seba nedáte, no dve áno. Nájdu sa výnimky, spravidla hry, ktoré sú robené tak, aby využívali celú obrazovku. Z hľadiska ich dizajnu je jasné, že rozdeliť ich na polovicu nie je možné, najmä ak sa hry nedajú používať vo vertikálnom režime. A to sa mnoho hier naozaj nedá.

Ako na to?

Systém rozdelenia obrazovky nie je zložitý, no treba sa to naučiť, aby ste v tom získali cvik. Dostanete sa k nemu tlačidlom na multitasking. To je tlačidlo, ktoré vám zobrazuje všetky otvorené aplikácie alebo naposledy otvorené. To, či sú ešte stále aktívne, nemáte ako zistiť a je možné, že ich systém vypol. Stále budú zobrazené v tomto menu.

Každá aplikácia má ikonu v jej záhlaví. Ťuknite na ňu prstom a následne vyberte možnosť Otvoriť v zobrazení s rozdelenou obrazovkou. Aplikácia sa umiestni nahor a vy môžete zo spodnej časti vybrať ďalšiu.

Prečítajte si aj:

Ako skryť aplikácie v Samsungu?

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.