Službu na vkladanie tohto typu kódu môžete integrovať priamo do aplikácií Microsoft Office.

Na webe nájdete takéto služby. Vygenerujú vám QR kód s rôznymi dizajnovými úpravami a obrázok, ktorý vo finále dostanete, môžete vložiť do Wordu, Excelu alebo napríklad prezentácie.

Dá sa to ešte jednoduchšie a všetko toto mať priamo vo Worde. Potrebujete na to doplnok, ktorý si nainštalujete z obchodu doplnkov. Na karte Vložiť je tlačidlo Moje doplnky. To otvorí okno s kategóriami doplnkov. Vyhľadajte QR4Office. Pridajte si ho do aplikácie a následne sa bude dať použiť na samostatnom paneli vpravo podobne ako pri iných funkciách Wordu.

Ak budete chcieť použiť doplnok napríklad v PowerPointe, treba tiež kliknúť na tlačidlo Moje doplnky. Zobrazí sa okno s doplnkami, no QR4Office tam už uvidíte prednostne. Treba ho ale tlačidlom Pridať na spodku okna pridať do tejto aplikácie.

Funguje veľmi jednoducho. Zadáte typ odkazu resp. funkcionality QR kódu. Teda nemusí sa odkazovať len na www stránku ale napríklad aj na telefónne číslo, SMS, polohu alebo bude jeho súčasťou emailová adresa. Vyberiete rozmer, farbu kódu, prípadne chybovú korekciu a ihneď sa vám vygeneruje. Tlačidlom Insert ho vložíte do dokumentu.

qr4office

Prečítajte si aj:

Word: Čo je pevná medzera?

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.